NOKIA ARENA SU 1.11.
JYP löi Jokerit
Liiga - 31.10.2026
JYP - Jokerit 5 - 4 JA

Liigassa pelattiin kuuden ottelun kierros. Jyväskylässä JYP sai vastaansa Helsingin Jokerit.

Ottelusta muodostui erittäin tasainen kamppailu jossa ratkaisua jouduttiin hakemaan jatkoajalla. JYP nappasi kotikaukalosta lopulta tärkeät kaksi pistettä.

Ottelun yleisömäärä: 3208.

Jukurit kaatoi Kärpät
Liiga - 31.10.2026
Kärpät - Jukurit 1 - 2

Oulussa Kärpät sai vastaansa Mikkelin Jukurit.

Ottelusta muodostui erittäin tasainen maalin peli joka kääntyi lopulta vierasjoukkueelle.

Ottelun yleisömäärä: 4653.

Pyry voitti Peli-Karhut
Mestis - 31.10.2026
IPK - Pyry 3 - 4 JA

Mestiksessä pelattiin neljän ottelun kierros. Iisalmessa Peli-Karhut kohtasi Nokian Pyry Hockeyn.

Ottelusta muodostui erittäin tasainen kamppailu jossa ratkaisua jouduttiin hakemaan jatkoajalla. Pyry haki vieraskentältä lopulta tärkeät kaksi pistettä.

Ottelun yleisömäärä: 703.

Päivän ottelut
  LIIGA
Tappara15:00HPK
Seuraavat ottelut
  LIIGA
TPS18:30KalPa
  MESTIS
RoKi18:30Ketterä
TUTO
Hockey
18:30JoKP
Liiga - Sarjataulukko
JoukkueO V T HP
1Lukko19114440
2Ilves20104637
3Jukurit2095636
4JYP17103435
5Ässät20103734
6SaiPa1894534
7Kärpät2078533
8TPS1993731
9K-Espoo2085731
10Tappara1875628
11HIFK1975727
12KalPa1881925
13Pelicans1772824
14HPK19531121
15Sport18531019
16Jokerit18351015
17KooKoo20231510
Koko sarjataulukko »
Mestis - Sarjataulukko
JoukkueO V T HP
1IPK1494132
2TUTO Hockey1476131
3K-Vantaa1473426
4JoKP1663722
5KeuPa HT1654721
6RoKi1545621
7Pyry1653820
8Hermes1545618
9Ketterä16331013
Koko sarjataulukko »